[vc_row][vc_column][vc_column_text]

طراحی دیوار پشت تلویزیون

داشتن یک ایده ی زیبا برای خلق فضایی مناسب و مدرن برای کسانیکه تلویزیون ال سی دی خود را بر روی دیوار نصب می کنند، بسیارحائز اهمیت است. در حال حاضر در اغلب خانه ها تلویزیون های سنگین و جاگیر قدیمی جای خود را به ال سی دی های نازک و سبک داده اند. تلوزیون های ال سی دی معمولا” یا روی میز زیر تلویزیون قرار می گیرند و یا بر روی دیوار نصب می گردند. این نوع از نمایشگر ها به خاطر داشتن ضخامتی کم و وزن سبک برای فضای داخلی منازل مناسب تر هستند چرا که امروزه بدلیل کوچکتر شدن خانه ها و محدودیت در فضا مخصوصا در آپارتمانها، جاگیر نبودن تلویزیون و همچنین وزن کم آن بسیار حیاتی می باشد. معمولا” تلویزیون های ال سی دی بخاطر صفحه ی سیاه و بزرگی که دارند، در فضای نشیمن و یا پذیرایی خانه تمام نگاه ها را بخود جلب کرده و گاها” به نقطه ی کانونی منزل تبدیل می شوند به گونه ای که چشم هر بیننده ای را بخود خیره می کنند. به همین دلیل طراحی صحیح دکور و تزیین دیوار پشت تلویزیون در دکوراسیون خانه  عنصری بسیار مهم و کلیدی بشمار می آید. قبلا” برای تزیین و دکوراسیون دیوار پشت تلوزیون از مدل های مختلفی از کاغذ دیواری استفاده می شد. با گذشت زمان متریال مورد استفاده در طراحی دیوار پشت تلویزیون ال سی دی جای خود را به سنگ آنتیک داد. از آنجایی که سنگ های آنتیک چه طبیعی و چه مصنوعی نیز دارای محدودیت ها و معایب فراوان برای این فضا هستند و به علاوه فضا و جو سردی را در خانه حاکم می کنند، به سرعت از گردونه متریال مناسب جهت دیزاین پشت تلویزیون در حال خارج شدن می باشند. اخیرا” با ظهور دیوارپوش های سه بعدی دکوراتیو بست وال تحول شگرفی در زیباسازی نمای دیوار پشت تلویزیون در حال شکل گیری می باشد. چراکه این تری دی پنل های دکوراتیو با جلوه ی بی نظیر و خیره کننده و با تنوع فراوان طرح و رنگ توجه طراحان دکوراسیون داخلی را به خود معطوف داشته است. این متریال جدید پوششی سوپر دکوراتیو و دارای وزن بسیار سبکی می باشد و با داشتن مزایای فراوانی نسبت به سایر متریال دیگر از استقبال شایانی برخوردارند. حالا متریالی چون پنل های ام دی اف به خاطر سنگینی و محدویت های فراوانشان و همچنین متریالی مانند کامپوزیت های فایبر گلاس و سنگ های مصنوعی به دلیل خطرات سلامتی و ظاهر نه چندان دلچسب و مشکل جمع شدن انواع حشرات پشت آنها و سایر مشکلات و معایبشان عملا” از چرخه متریال دکوراتیو ساختمانی حذف و منسوخ گردیده اند. این دیوارپوش های جدید بست وال هستند که با جلوه ی سه بعدی و مدرن، فضایی شیک، لوکس و خارق العاده بوجود می آورند.
یک انتخاب هوشمندانه باعث می شود که دیوار ال سی دی یا دیوار تی وی ال ای دی به مرکز توجه در طراحی فضای نشیمن خانه تبدیل گردد تاثیر قابل توجهی در زیبایی کلی دکوراسیون خانه داشته باشد.
این یک واقعیت است که معمولا بزرگترین دیوار در فضای نشیمن منزل را به تلوزیون (تی وی وال) اختصاص می دهند. در این صورت استفاده از دیوارپوش های سه بعدی بست وال بیشترین تاثیر را در خلق فضای منحصر بفرد و خلاقانه در محیط خانه ایفا می کند. ذکر این نکته ضروری است که دیوارپوش های سه بعدی بست وال علاوه بر قابلیت امکان نصب تلویزیون بر روی خود ، این امکان را دارند که هرگونه قاب، باکس و یا شلفی روی آن ها نصب گردد. همچنین با انجام نورپردازی صحیح و بجا روی این پوشش دکوراتیو فضایی منحصر بفرد خلق خواهد شد. بنابراین با انتخاب خلاقانه و هوشمندانه خود مدت ها از فضای دلنشین جدید منزلتان لذت ببرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]