کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خرید محصولات فروشگاه اینترنتی دکوربین را دارند، با عنایت به مفاد این توافق‌نامه، موظف و متعهد به رعایت شروط مندرج در متن ذیل می باشند.

مقدمه

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌ الاجرا بین کاربر سایت («شما» و یا «خریدار») و فروشگاه اینترنتی دکوربین («ما» و «دکوربین») است. دکوربین طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. درصورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات فروشگاه دکوربین را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات («قرارداد») را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب­سایت و یا عضویت در آن نماید. لذا عضویت در سایت و انجام فرآیند خرید محصول در سایت از طرف خریدار به منزله مطالعه و قبول کلیه شروط و قوانین فروشگاه اینترنتی دکوربین تلقی می گردد.

استفاده از فروشگاه اینترنتی دکوربین، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن وی از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می ­پذیرد که رابطه بین فروشگاه اینترنتی دکوربین و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شده و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن موردتوافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی دکوربین را ندارد. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع موردقبول در روابط دکوربین و کاربران خواهد بود. به دلیل اهمیت سند حاضر و نیز به‌منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، مفاد هر ماده در بخش های مرتب شده، برای شما فراهم‌شده است.

تعاریف

فروشگاه آنلاین: فروشگاهی در بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
محصولات و خدمات: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها را طریق فروش اینترنتی وجود دارد.
فروشگاه دکوربین: یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات مجاز طبق قانون تجارت می باشد.
کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از وب سایت فروشگاه اینترنتی دکوربین استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در وب سایت دکوربین و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به استفاده از خدمات و خرید محصولات فروشگاه دکوربین می‌نمایند.
خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در فروشگاه دکوربین می‌نماید.
فروشنده: فروشگاه اینترنتی دکوربین و یا هر شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه سایت دکوربین اقدام به فروش محصول و خدمات به‌صورت آنلاین می نماید.
حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس https://decorbin.com/my-account ایجاد و کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده یا و یا سایر خدمات را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ویرایش و بروزرسانی است.
تحویل محصول: منظور از تحویل محصول، ارسال محصول از طریق پیک موتوری، باربری، پست و سایر شیوه های حمل و نقل متعارت و دریافت محصول از طرف کاربر (خریدار) می باشد.
پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به سوالات، پیگیری ها و مشکلات مربوط به مراحل عضویت تا تحویل کالا و خدمات به مشتریان می باشد.
درگاه پرداخت (پرداخت اینترنتی): یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت دکوربین به پردازنده/ بانک را تسهیل می‌کند.
تحویل در محل: شیوه ای از خرید بوده که کاربر پس از ثبت سفارش محصول درخواست می نماید تا مبلع محصول را در زمان تحویل کالا پرداخت نماید.

مفاد توافق نامه

بند اول
افراد برای عضویت در سایت و خرید از آن باید در هنگام خرید یا در حالت عادی به قسمت ورود/عضویت مراجعه کنند. در این مرحله با وارد کردن شماره تلفن همراه پیامک کد تائید برای آنان ارسال می‌شود که کاربران با وارد کرد کد پیامک شده، مراحل عضویت/ورود را دنبال و تایید می کنند.
تبصره 1
در حال حاضر تنها اشخاص حقیقی حق عضویت در فروشگاه را دارند.
تبصره 2
صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن به به هیچ وجه پذیرفته نیست.
تبصره 3
کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند. در صورت استفاده از سیستم عضویت و ورود پیامکی، ورود اعضا هر بار بدون نیاز به رمز ورود و تنها با وارد کردن شماره تلفن همراه خود که در زمان ثبت نام آن را وارد نموده اند مقدور می باشد.
تبصره 4
کاربر باید اطلاعات درخواستی در زمان ثبت نام را به درستی و به صورت کامل و واضح وارد نماید و مسئولیت ثبت اشتباه و یا موارد خلاف واقع و یا عدم دریافت محصول به واسطه درج اشتباه آدرس و اطلاعات تماس بر عهده شخص کاربر می باشد.
تبصره 5
کاربر حق ندارد به اشخاص دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد و یا حساب خود را به شخص دیگری منتقل نماید و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری کاربر انجام می‌شود به عهدۀ شخصی که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود. همچنین کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌ پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.
تبصره 6
عضویت در سایت فروشگاه اینترنتی برای خریداران محصولات و خدمات رایگان است.
تبصره 7
به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و دکوربین هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.
کاربر، مسئول حفظ و نگهداری تمام تلفن‌ها، سخت‌افزار کامپیوتر و سایر ابزار ضروری برای دسترسی و استفاده از این سایت و تمام هزینه‌های مرتبط به آن است و دکوربین مسئول صدمات ناشی از چکونگی عملکرد ابزار کاربر نمی‌باشد.
بند دوم
تنها افراد بالای 18 سال تمام حق عضویت و انجام معامله (خرید) را در فروشگاه اینترنتی دکوربین را دارند.
تبصره 1
عضویت برای افراد بین 15 تا 18 سال با نظارت ولی و یا قیم وی امکان‌پذیر و معتبر است.
تبصره 2
رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (عضو) بوده و دکوربین هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
بند سوم
کاربر، تنها در صورت انجام مراحل عضویت حق خرید از سایت را دارد.
بند چهارم
فرایند خرید از سایت توسط کاربر به شرح ذیل می باشد.
بخش اول:
بازدید از کالاها و خدمات ارائه شده در فروشگاه و انتخاب کالای مورد نظر همراه با انتخاب تعداد مورد نیاز.
بخش دوم:
ثبت سفارش و ورود اطلاعات تکمیلی ثبت نام در صورتی که در ابتدای ورود به فروشگاه، عضو سایت نشده باشد.
بخش سوم:
انتخاب روش پرداخت. پرداخت به صورت اینترنتی از طریق درگاه بانک ملت (به پرداخت ملت) میسر خواهد بود.
تبصره 1
کاربر (خریدار) موظف است قبل از خرید توضیحات، مشخصات و ویژگی های محصول مورد نظر را به دقت مطالعه نموده و تصاویر محصول را با دقت مشاهده نماید و سپس اقدام به ثبت سفارش و پرداخت نمایید. قابل ذکر است کالای ارسال شده به هیچ عنوان دارای گارانتی نبوده و محصول خریداری شده مرجوع نخواهد شد و مبلغ پرداختی نیز به هیچ عنوان مسترد نخواهد گردید. لذا مشتریان می بایست قبل از خرید اطلاع کامل از کمیت، کیفیت و مشخصات کالای مورد نظر داشته باشند و در صورت دریافت کالا، درخواست مرجوع نمودن کالا از سوی خریدار به دلیل عدم آشنایی و یا عدم اطلاع از مشخصات و ویژگی محصول به هیچ عنوان پذیرفته نیست و در زمان خرید و پرداخت مبلغ کالا فرض بر این است که مشتری اطلاع کامل و جامع از مشخصات، جزئیات، کمیت و کیقیت کالای مورد نظر دارد. توضیح اینکه چنانچه برخی از اطلاعات یا جزئیات مورد نظر مشتری در رابطه با کالای فوق در پیج محصول وجود نداشت، کاربر می تواند با ارسال تیکت اطلاعات مورد نیاز را در قالب سوال از کارشناسان فروشگاه سوال نموده و کارشناسان سایت نیز موظف به پاسخگویی در اولین زمان ممکن خواهند بود.
تبصره 2
خریدار می بایست بلافاصله بعد از دریافت کالا نسبت به بررسی کمیت و تعداد کالای خریداری شده مطابق با تعداد کالای ثبت شده در سایت اقدام نموده و در صورت هر گونه مغایرت نسبت به عدم تحویل و اطلاع به مسئولین مربوطه فروشگاه به صورت تیکت یا تلفنی اقدام نماید. در صورتی که مشتری کالا را از مامور تحویل، پست یا باربری تحویل بگیرد پس از گذشت 24 ساعت هیچ عذری در رابطه با کمیت و کیفیت کالای کورد نظر پذیرفته نمی باشد.
تبصره 3
در صورتی که خریدار بخواهد محصول خریداری شده را بیمه حمل و نقل نماید می بایست درخواست خود را در بخش سایر توضیحات فرم ثبت سفارش در حین انجام فرایند خرید و یا از طریق ارسال تیکت به کارشناسان فروشگاه اطلاع و ضمن پرداخت حق بیمه نسبت به دریافت شماره بیمه نامه از کارشناسان سایت اقدام نماید.
تبصره 4
چنانچه به کالا در حین حمل آسیب کلی یا جرئی وارد گردد، شخص یا شرکت حمل مسئول بوده و خریدار می تواند از تحویل کالا خودداری نموده و یا از شخص یا شرکت حمل و نقل ادعای خسارت نماید و چنانچه از قبل درخواست بیمه حمل و نقل نموده باشد می تواند خسارات وارده را از شرکت بیمه طلب نماید.
بند پنجم
مدت این قرارداد بین کاربر و فروشگاه اینترنتی دکوربین یک سال از تاریخ اولین ثبت نام کاربر در سایت می باشد.
بند ششم
هزینه حمل به صورت خودکار توسط سیستم محاسبه و در بخش صورتحساب به مبلغ صورتحساب افزوده می گردد و یا به صورت پسکرایه تعیین و زمان تحویل کالا پرداخت خواهد شد.
بند هفتم
رسید خرید در مرحله آخر خرید و در صفحه “تشکر از خرید” قابل روئیت و چاپ می باشد، لذا فروشگاه اینترنتی دکوربین هیچگونه مسئولیتی در رابطه با صدور و یا ارسال مجدد صورتحساب و رسید خرید نخواهد داشت.
تبصره 1
چنانچه کاربر در حین خرید آدرس شخص یا محل دیگری را به غیر از آدرس خود (آدرس صورتحساب) وارد نموده و درخواست ارسال کالا به آدرس مورد نظر را دشته باشد، مسولیت دریافت کالا به عهده شخص کاربر خواهد بود.
بند هشتم
مشکلات ناشی از هر گونه خلل در فرآیند ثبت سفارش، پرداخت و خرید که موجب آن اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی فنی دیگری باشد حقی از کاربر ضایع نخواهد شد. همچنین دکوربین مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.
بند نهم
در زمان تعمیرات، بروزرسانی ها و مشکلات ناشی از سرور ممکن است سایت فروشگاه به‌طور موقت غیرقابل دسترس باشد، در چنین مواقعی کاربران حق اعتراض نخواهد داشت.
تبصره 1
دکوربین این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌طور دائمی یا موقت متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.
بند دهم
امکان خرید حضوری، انجام فرآیند مالی حضوری، تحویل کالا و انجام خدمات پس از فروش در محل دفتر مرکزی فروشگاه میسر نیست و کاربران به هیچ عنوان اجازه مراجعه حضوری به آدرس فروشگاه را ندارند.
بند یازدهم
کاربر نباید در سایت ( در بخش نظرات، بخش تیکت پشتیبانی و یا هر قسمت دیگر) اظهاراتی بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، در صورت مشاهده ادمین سایت بلافاصله از سایت اخراج می شوند.
کاربر (خریدار) با زدن تیک (علامت) در آخرین بخش ثبت سفارش با مضمون ” قوانین و مقررات سایت را مطالعه نموده و آن را قبول دارم” قانونا تمامی مفاد این قرارداد را خواهند پذیرفت و در آینده هیچگونه عذری مبنی بر عدم آگاهی و عدم مطالعه قوانین و مقررات سایت از سوی کابر پذیرفته نمی باشد و تایید مفاد این قرارداد به منزله تایید رسمی کاربر با مفاد آن خواهد بود.
بند دوازدهم
کلیه محتوای سایت فروشگاهی دکوربین و سایت اصلی بست وال شامل طراحی ظاهری، علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری و اطلاعات گردآوری‌شده متعلق به بست وال بوده  و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.
بند سیزدهم
دکوربین منتهای تلاش خود را برای ارائه محصولات با کیفیت می نماید ولی مدیران و کارکنان فروشگاه اینترنتی دکوربین هیچگونه تضمینی در رابطه کیفیت کالاهای ارائه شده ندارد و هیچکونه مسولیتی در قبال گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات نخواهد داشت. در صورت اثبات تقصیر مدیران فروشگاه دکوربین توسط مراجع رفع اختلاف، به خریدار حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول پرداخت خواهد شد و دکوربین هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ را نخواهد داشت.
بند چهاردهم
طبق قانون هر شخص تنها مجاز به استفاده از حساب و یا کارت بانکی شخص خود جهت خرید اینترنتی و یا کارت به کارت و یا خرید توسط دستگاه پوز می باشد و در صورتی‌ که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم مشابه و بدون اخذ مجوز، به‌ واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید دکوربین هیچگونه مسئولیتی نمی پذیرد و تمام مسئولیت به عهده شخص کاربر خواهد بود و چنانچه در این وضعیت هر گونه خسارتی من جمله پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا سایر هزینه های دیگر تحمیل گردد کاربر مکلف به باز پرداخت خسارات به میزان 2 برابر هزینه‌های صورت گرفته به دکوربین خواهد بود.
بند پانزدهم
به‌طورکلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد ولی هرگونه احتمالی برای سوء استفاده افراد متخلف وجود دارد، به همین دلیل ضمن آنکه فروشگاه دکوربین تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. لذا دکوربین هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.
دکوربین با اتخاذ تدابیر امنیتی خود تنها مسئول حفظ امنیت سرویس‌های خود می باشد و مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربران و خریداران فروشگاه ندارد
فروشگاه دکوربین هیچگونه دسترسی به اطلاعات حساب، کارت بانکی و رمز ورود کاربران ندارد، لذا هر گونه مسئولیتی ناشی از عدم امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی و هر گونه سوء استفاده مالی اشخاص ثالث نخواهد داشت.
دکوربین موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های وارد شده کاربر که جهت عضویت وارد نموده است می باشد و تضمین می نماید آن اطلاعات را بدون مجوز کاربر در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهد.

بند شانزدهم: تامین محصولات و ارسال به موقع کالا

فروشگاه دکوربین حداکثر تلاش خود را در رابطه با تامین محصول خریداری شده از سوی مشتری و ارسال به موقع آن می نماید، ولی چنانچه فروشگاه قادر به تامین کالا به هر دلیل از جمله به دلیل عدم موجودی و یا عدم امکان تامین محصول از سوی عرضه کننده نباشد و یا امکان ارسال به موقع سفارش وجود نداشته باشد، فروشگاه این موضوع را ظرف مدت 72 ساعت از طریق پیامک یا به صورت تلفنی به اطلاع خریدار خواهد رسانید. در این موقعیت و در صورت انصراف مشتری از خرید و در صورت پرداخت وجه کالا از طرف خریدار به فروشگاه، مشتری می بایست با وارد نمودن مشخصات حساب بانکی خود شامل شماره کارت و شماره شبای حساب بانکی در منوی”درخواست استرداد وجه” واقع در حساب کاربری خود، درخواست خود را جهت استرداد وجه ثبت نماید. پس از این مرحله فروشگاه می بایست حداکثر ظرف 72 ساعت کاری مبلغ کالا را به خریدار مسترد نماید.

تبصره 1: در صورت عدم تامین کالا از سوی فروشنده و یا تاخیر در ارسال آن و اطلاع به موقع این مشکلات به خریدار به صورت پیامکی، مشتری حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

تبصره 2: در صورت درخواست استرداد وجه، خریدار می بایست تنها مشخصات حسابی را که از آن جهت خرید اینترنتی استفاده نموده است در بخش مربوطه درج نمایید در غیر اینصورت استرداد انجام نخواهد گردید. بدیهی است در صورت درج اطلاعات ناصحیح و ناقص از سوی خریدار که منجر به عدم دریافت وجه گردد به عهده شخص وی خواهد بود.