[vc_row][vc_column][vc_column_text]

شرایط عمومی

 1. عضویت فروشندگان در وبسایت دکوربین رایگان می باشد.
 2. سفارشات مشتریان پس از ثبت به صورت سیستماتیک بلافاصله از طریق ایمیل یا پیامک به اطلاع فروشندگان خواهد رسید.
 3. جهت ایجاد فروشگاه در دکوربین نیازی به دپوی کالا از طرف فروشندگان نمی باشد، لیکن فروشندگان متعهد به تحویل به موقع سفارشات خواهند بود.
 4. قیمت های ارائه شده توسط فروشندگان می بایست در چهارچوب قیمت های منطقی بازار باشد. لذا پس از بارگزاری محصولات توسط فروشنده و قبل از نمایش آنها در فروشگاه، قیمت های ارائه شده توسط کارشناسان دکوربین مورد بازبینی قرار خواهند گرفت و نمایش محصولاتی که دارای قیمت های نامتعارف می باشند لغو خواهد گردید.
 5. پس از دریافت سفارشات، فروشندگان مکلف هستند اجناس را به صورت مستقیم (توسط خودشان)، در مدت زمان مقرر و طبق قوانین فروشگاه به مقصد خریداران ارسال نمایند و رسید دریافت کالا و یا بارنامه معتبر حمل را به اطلاع شرکت برسانند. در صورت عدم توانایی در ارسال سفارشات از طرف فروشندگان در مدت زمان مقرر به هر دلیل، طبق شرایط این قرارداد با متخلفین برخورد خواهد شد.
 6. مبالغ فروش کالا از طریق درگاه بانکی فروشگاه دکوربین و یا توسط دستگاه کارت خوان سیار (جهت مشتریان تهرانی) به حساب فروشگاه واریز خواهد شد و پس از ثبت اعلام تحویل کالا از سوی فروشنده در پنل کاربری خود و تایید مشتری در رابطه با تحویل کالا و عدم شکایت مشتری از بابت مغایرت کالا، کسورات و یا خرابی و … مبلغ سفارشات پس از کسر کمیسیون به حساب فروشنده واریز خواهد گردید.
 7. کمیسیون فروشگاه دکوربین معادل 12% مبلغ فروش کالا به صورت خالص (بدون احتساب هزینه حمل و مالیات متعلقه) می باشد که پس از اتمام مراحل فروش این مقدار از مبلغ کل دریافتی کسر و مابقی پس از درخواست فروشنده به حساب وی واریز خواهد گردید.
 8. هزینه حمل و ارسال کالا بسته به مبلغ سفارشات، آدرس خریدار، آدرس فروشنده و وزن محموله به صورت هوشمند توسط پلتفرم وب سایت محاسبه و به سبد خرید مشتری اضافه خواهد شد. جدول محاسبات هزینه حمل را می توانید اینجا دانلود و مشاهده نمایید. فروشندگان با قبول شرایط و قوانین فروشگاه موظف هستند مطابق با دستورالعمل یاد شده، کالا را به مقصد مشتریان ارسال نمایند.
 9. شیوه ارسال کالا به روش های ارسال رایگان، ارسال با پیک یا وانت بار (جهت فروشندگان و خریداران تهرانی)، ارسال توسط پست تیپاکس و ارسال توسط باربری به صورت پسکرایه (برای محموله هایی با وزن بیش از 10 کیلو گرم) می باشد. ارسال رایگان به معنی تحویل رایگان کالا در هر اندازه ای در محل درخواستی مشتری و در واحد محل سکونت و … او می باشد.
 10. در صورت تخلف فروشندگان از قوانین فروشگاه یا بد عهدی با مشتریان جهت زمان ارسال کالا، دکوربین می‌تواند با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی فروشنده به کلیه سیستم های فروشگاه را معلق نموده و در صورت تحمیل خسارات احتمالی به فروشگاه دکوربین، فروشنده خاطی موظف به پرداخت و جبران خسارت می باشد.
 11. هیچگونه حق و حقوقی مانند حق کسب و پیشه و سایر حقوق مشابه جهت ارائه و فروش محصولات در وب سایت دکوربین برای فروشندگان متصور نمی باشد.
 12. فروشندگانی که ظرف یک هفته پس از ثبت نام و فعال شدن اکانت فروشندگی آنها، نسبت به بارگزاری محصولات در فروشگاه خود اقدام ننمایند، اکانت فروشندگی آنها حذف و دسترسی به پنل فروشگاهی از آنها گرفته خواهد شد.
 13. فروشنده یا دکوربین هر دو می توانند با اعلام کتبی ۳۰ روزه به طرف مقابل، اعلام قطع همکاری نمایند و در این فاصله هریک باید تعهدات جاری و تسویه حساب خود را به نحو کامل انجام داده یا برای انجام آن به نحوی که مقتضی می دانند با توافق یکدیگر مهلتی تعیین نمایند.
 14. در صورت تخصیص مالیات عملکرد و ارزش افزوده به محصول ارائه شده توسط فروشندگان، فروشنده می بایست ضمن محاسبه و افزودن مبلغ مالیات به مبلغ فروش کالا، طبق قوانین جاری مالیات متعلقه خود را به اداره امور مالیاتی پرداخت نماید. تخطی مالیاتی از طرف فروشندگان هیچ گونه تعهدی برای دکوربین به وجود نخواهد آورد و دکوربین تنها مسئول پرداخت مالیات کمیسیون دریافتی خود پس از کسر هزینه ها می باشد و فروشندگان به صورت مستقل خود مسئول پرداخت مالیات بر درآمد و مالیات ارزش افزوده  و جرایم احتمالی متعلقه خواهد بود و در صورتی که هر گونه اعلام بدهی مالیاتی از بابت عدم پرداخت مالیات فروشندگان از طرف اداره امور مالیاتی به فروشگاه دکوربین تحمیل گردد، فروشنده قانونا” موظف به پرداخت مالیات و خسارتهای وارده می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قوانین و مقررات فروشندگان

علاوه بر قوانین و مقررات عمومی سایت که هم مختص خریداران و هم مختص فروشندگان می باشد، ضوابط دیگری نیز جهت ایجاد یک فروشگاه مجازی توسط کاربران در دکوربین به شرح ذیل وجود دارد که ضروری است متقاضیان ایجاد فروشگاه مجازی علاوه بر پذیرش قوانین و مقررات عمومی فروشگاه، قوانین و مقررات مخصوص فروشندگان را نیز مطالعه نموده و بپذیرند.

 1. فقط متقاضیان و اشخاص حقیقی، مجاز به ثبت نام به عنوان فروشنده در وب سایت دکوربین هستند و اشخاص حقوقی (شرکت ها) مجاز به استفاده خدمات فروشگاه نخواهند بود.
 2. فقط کالاهای مرتبط با موضوع فروشگاه ( محصولات و متریال دکوراسیون داخلی، مصنوعات و محصولات دکوراتیو، کالاهای ساختمانی، محصولات مورد استفاده در داخل و خارج از ساختمان، ملزومات خانگی و اداری، محصولات و لوازم تزئینی ، دکوراتیو، کادویی و …) مجاز برای فروش در سایت دکوربین می باشند.
 3. تنها افراد بالای 18 سال تمام مجاز به ثبت نام جهت ایجاد فروشگاه مجازی هستند.
 4. کاربران می بایست در زمینه محصولات مورد نظر که برای فروش ارائه خواهند نمود اشراف کامل داشته باشند و دارای حداقل 3 ماه سابقه مرتبط در زمینه ی تامین و فروش محصولات یاد شده باشند.
 5. فروشندگان موظف به تکمیل اطلاعات پروفایل کاربری به صورت کامل و دقیق می باشند. ضمنا” کاربران متعهد به ثبت اطلاعات صحیح و واقعی خود هستند.
 6. فروشندگان می بایست حداقل یک حساب بانکی در بانک های معتبر عضو شتاب داشته باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

ممنوعیت های موجود در ارائه محصولات و خدمات در فروشگاه اینترنتی دکوربین

 1. تخطی از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اعم از قوانین جزایی، مدنی، مالی، تجاری، بانکی، مالیاتی، گمرکی، اداری و به طور خاص قانون تجارت الکترونیک، قانون جرائم رایانه ای و قانون مبارزه با پول شویی و کلیه قوانین و آیین نامه های مصوب در این زمینه.
 2. ارائه اطلاعات مخدوش، نادرست و غیر موثق.
 3. ارائه و فروش اجناس تقلبی و قاچاق.
 4. ارتکاب عملی که کلاهبرداری و یا در حکم آن به شمار بیاید.
 5. فروش کالا یا خدماتی که به واسطه آنها مشتریان ادعای خسارت و یا طرح شکایت از دکوربین نمایند.
 6. سوءاستفاده یا تخلف از قوانین جرائم رایانه ای.
 7. فروش اجناسی که متعلق به فروشنده نیستند یا فروشنده مجاز به فروش آن ها نیست.
 8. مبادلات مرتبط با اموال تاریخی، عتیقه و فرهنگی به دست آمده از حفاری های غیرمجاز.
 9. مبادلاتی که افراد مختلف بدان وسیله به نمایندگی از طرف فروشندگان وجوه را دریافت و جمع آوری می کنند (به جز اپراتور فروشنده).
 10. فروش محصولاتی که طبق قوانین جمهوری اسلامی غیرمجاز است و فروشنده مجاز به فروش آن ها نیست.
 11. فروشندگانی که از محصول ارائه شده موجود نداشته باشند  موظف به نمایش وضعیت کالا در انبار به صورت “موجود نمی باشد” در فروشگاه خود هستند و در صورت قبول سفارش و عدم توانایی در ارائه کالا در زمان تعیین شده، علاوه بر مسترد نمودن وجه دریافتی محصول (در صورت دریافت هر گونه وجهی)، جریمه ای معادل 10% مبلغ سفارش  به عنوان ضرر و زیان و لطمه به اعتبار فروشگاه دکوربین به ایشان تعلق خواهد گرفت و فروشنده موظف به پرداخت این جریمه می باشد. بدیهی است که در صورت وجود موجودی در حساب کاربری فروشنده، دکوربین حق برداشت جریمه فوق را راسا” از حساب فروشنده خواهد داشت و همچنین فروشگاه کاربر نیز تا تعیین تکلیف به حالت تعلیق در خواهد آمد.
 12. در صورتی که فروشنده همراه با کالای ارسالی خود هرگونه مورد تبلیغاتی و … یا عناوینی مرتبط با خرید به هر طریق دیگری غیر از فروشگاه اینترنتی دکوربین و یا تبلیغات سایر کسب و کارها ارسال نماید، حساب فروشندگی او به مدت ۱۵ روز مسدود خواهد شد و علاوه بر تعلق جریمه نقدی معادل ۲۵۰,۰۰۰ تومان، 20 نمره منفی نیز در کارنامه وی درج خواهد گردید.
 13. ارسال دیر هنگام کالای سفارشی مشتریان بر خلاف برنامه ریزی اعلامی فروشنده، برای هر روز معادل 5 امتیاز منفی می باشد.
 14. فروشندگان در زمان ثبت نام در سایت به عنوان فروشنده  با تیک زدن گزینه “من شرایط و مقررات را خواندم و قبول دارم ،کلیه مفاد این قوانین و مقررات وضع شده را می پذیرند و می بایست به کلیه مفاد این مقررات پایبند بوده و حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید.
 15. فروشنده اظهار می‌نماید از کلیه مقررات قانونی از جمله مفاد قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، قانون مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با پولشویی، تعزیرات ،  قانون تجارت الکترونیک و سایر قوانین اطلاع و اشراف کامل دارد و پای‌بند به رعایت آن‌ها است. در صورت ادعا یا مطالبه حق از ناحیه اشخاص ثالث، مسئول پاسخ‌گویی و جبران خسارات احتمالی فروشگاه دکوربین خواهد بود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعهدات فروشندگان

 1. فروشندگان موظف هستند به محض تغییر دادن نام فروشگاه خود، فرم تغییر نام فروشگاه را تکمیل نمایند. درغیر این صورت و ثبت سفارش و عدم تطابق نام فروشگاه در سایت با نام فروشگاه در دیتای ثبت شده در فایل های دکوربین،۱۰% جریمه از مبلغ سفارش برای فروشندگان لحاظ می گردد.
 2. هزینه ارسال، مالیات مستقیم و ارزش افزوده ( در صورت شمول)، هزینه گارانتی و خدمات پس از فروش (در صورت شمول)، پرداخت خسارت به مشتریان ( در صورت ادعا و اثبات خسارت وارده به مشتری در رابطه با ارائه اجناس بی کیفیت مغایر با محصول خریداری شده توسط مشتری، قاچاق و شکایات از این دست) به عهده فروشنده می باشد.
 3. پس از تحویل سفارش به مشتری، فروشندگان موظف هستند در حساب کاربری وصول کالا توسط مشتری را ( با ذکر اطلاعات تحویل) اعلام نمایند.
 4. فروشنده متعهد به پشتیبانی صحیح و به موقع از مشتریان می باشد. در صورت پشتیبانی خوب فروشندگان از مشتریان و رفع دغدغه مشتری به هنگام نارضایتی و درخواست مرجوع کردن سفارش دارای ۵ تا ۲۵ امتیاز مثبت با بررسی کارشناسان می باشد. امتیازات مثبت فروشندگان در تخفیفات ویژه به هنگام خرید بسته های خدماتی و تبلیغاتی لحاظ خواهد شد.
 5. مرجوع شدن هر سفارش به دلیل اشتباه فروشنده مساوی با ۱ امتیاز منفی برای فروشنده و نپذیرفتن مرجوعی از سوی فروشنده (به شرط تایید دلیل مشتری توسط دکوربین جهت استرداد کالا) مساوی با اخراج فروشنده از سایت می باشد.
 6. فروشندگان موظفند تا رضایت مشتریان را جلب کنند، در غیر این صورت و با اعلام هر گونه شکایت وارده از جانب مشتری، اکانت فروشنده غیرفعال و مابقی اعتبار وی در سایت (تا تعیین تکلیف آن شکایت در مراجع قانونی) مسدود خواهد ماند.
 7. درصورتی که دلیل استرداد کالا از سوی مشتریان اشتباه فروشنده باشد، هزینه بازگشت کالای مرجوعی و ارسال مجدد کالای جدید برعهده فروشنده است.
 8. فروشندگان در زمان ثبت نام در سایت به عنوان فروشنده با تیک زدن گزینه “من شرایط و مقررات را خواندم و قبول دارم” ،کلیه مفاد این قوانین و مقررات وضع شده را می پذیرند و می بایست به کلیه مفاد این مقررات پایبند بوده و حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نمایند.
 9. فروشندگان موظف به ثبت اطلاعات و ارائه مدارک درخواستی دکوربین جهت تایید هویت خود خواهند بود.
 10. فروشندگان مسئول حفاظت از نام کاربری و رمز عبور پنلی که به آنها اختصاص یافته است، می باشند و مسئولیت تمامی فعالیت‌ هایی را که با نام کاربری آنها انجام می‌گیرد، از قبیل محتوا گذاری، پذیرش سفارشات، ارسال اطلاعات، درخواست تسویه حساب و سایر موارد ارتباطی بر عهده خواهند داشت.
 11. فروشنده متعهد است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود، دربخش اطلاعات تماس پنل فروشندگی خود اطلاع رسانی نماید.
 12. چنانچه از جانب فروشنده خسارتی به دکوربین و یا مشتری نهایی وارد شود، فروشنده متضمن جبران خسارت می باشد و موارد فوق قابل طرح در مراجع قانونی کشور خواهد بود.
 13. فروشگاه اینترنتی دکوربین تنها واسطه بین فروشندگان و مشتریان می باشد و اقدام به بازاریابی محصولات فروشندگان برای افزایش میزان فروش آنها می نماید و هیچ مسئولیتی در قبال پشتیبانی از مشتریان فروشنده ندارد. لذا فروشندگان خود مسئول پشتیبانی از مشتریانشان می باشند.
 14. فروشنده متعهد می گردد که مالک کالاهای ارائه شده به دکوربین بوده و تمامی کالاها نو، آکبند، اصل و دارای گارانتی معتبر و مطابق شرایط ذکر شده در سایت دکوربین می باشند. فروشنده اذعان می دارد که کالا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. بدیهی است مسئولیتی از این بابت متوجه دکوربین نخواهد بود و چنانچه در این ارتباط خسارتی به دکوربین یا مشتری نهایی وارد آید، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود.
 15. فروشنده متعهد است در صورت اعمال هرگونه تغییر در نوع و بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و تخفیف های ارائه شده به سایر خریداران را در اسرع وقت به دکوربین اطلاع دهد. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به مشتری نهایی، برعهده فروشنده می‌باشد.
 16. فروشنده مسئول کیفیت محصولات خود است و دکوربین تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن با سفارش ثبت شده ، نسبت به بررسی موضوع ورود خواهد نمود و بر مبنای نظر کارشناسان دکوربین، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی فروشنده صورت خواهد پذیرفت.
 17. مالیات فروش محصولات به صورت تکلیفی به عهده شخص فروشنده بوده و فروشنده متعهد به پرداخت مالیات عملکرد و ارزش افزوده از سوی خویش می باشد.
 18. درصورتی که کالای تحویل داده شده توسط فروشنده معیوب، تاریخ مصرف گذشته یا مطابق مندرجات سفارش کالا و توصیفات آن نباشد، فروشنده موظف است ظرف یک روز کاری پس از دریافت کالا، آن را مطابق انتخاب مشتری تعویض نموده و یا کل مبلغ آن را عودت دهد. چنانچه کالا به علت کمبود موجودی قابل تعویض نباشد، فروشنده ملزم است بهای کالا را  به مشتری عودت نماید.
 19. فروشندگان موظف به ثبت اطلاعات و ارائه مدارک درخواستی دکوربین جهت تایید هویت خود خواهند بود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”ایجاد فروشگاه” style=”classic” shape=”square” color=”turquoise” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fas fa-store” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fdecorbin.com%2Fmy-account%2Fsellerregistration%2F%3Flogin%3Dtrue%26page%3D2|||”][/vc_column][/vc_row]